Wpisy z Październik, 2014

Otwory na drzwi i okna

29 października 2014, w kategorii Stan surowy otwarty
Tagi: , ,

Otwory na drzwi i okna Murowanie ścian to stosunkowo odpowiedzialny proces, a w chwili, kiedy rozpoczęliśmy własnoręczne roboty musimy trzymać się szczegółowych wytycznych określonych w projekcie. Naturalnie ściany domu to niejednolity mór, ponieważ wtedy stalibyśmy się posiadaczami bunkru, który raczej nie nadaje się do przystosowania mieszkalnego. Każdy mur domu to zestawienie otworów okiennych oraz pod drzwi. Każdy projekt ma przewidziane inne wykończenie, a co za tym idzie murowanie budynków nigdy nie jest takie samo. Podczas wymierzania otworów nie możemy popełnić błędów, ponieważ może to skutkować problemami z lokowanie pozostałych elementów konstrukcyjnych jak podciągi, belki, nadproża, kominy i tym podobne. Warto przed przystąpieniem do murowania zastanowić się, jakie okna i drzwi będziemy montowali w naszym domu. Często się zdarza, że przed zamieszkaniem nasz gust się zmienia i te okna, które wybraliśmy w projekcie już nam się nie podobają, więc dokonane zmiany należy niezwłocznie nanieść na projekt, dzięki czemu będziemy świadomi wprowadzonych różnic. Bardzo rozsądnym posunięciem jest udanie się do producenta drzwi lub okien w celu uzyskania dokładnej specyfikacji, dzięki czemu otwory będą idealnie przygotowane.

Tapetowanie

28 października 2014, w kategorii Stan deweloperski

Tapetowanie Kiedy nasze ściany są już otynkowane, czyli wyrównane i czyste możemy zastanowić się jak ma wyglądać nasze wnętrze. Praca związane z budową domu nie ogranicza się przecież tylko do ścian to również wszelkie elementy wystroju. Obecnie coraz częściej inwestorzy decydują się na tapetę w pomieszczeniach, ponieważ ma ona ogromne walory użyteczne. Po pierwsze tapeta jest wytrzymała może nam służyć nawet kilka lat, po drugie jest zmywalna wszelkie zabrudzenia można usunąć z niej przy pomocą wody z płynem i co ważne prosto ją się zakłada. Tapetowanie dawnej też było popularne jednak to dzisiejsze jest nie, co inne, czyli nie tapetujemy całych ścian tylko fragmenty. Aby położyć tapetę na ścianę, na początku oczyszczanym ją z wszelkich zabrudzeń typu pajęczyny czy inne substancje, które zdążyliśmy na ścianę wylać. Kolejnym krokiem jest właściwe ułożenie tapety, czyli sprawdzamy jak ją połączyć. Musimy pamiętać ze tapety bardzo czeto posiadają wzory, jeśli źle je zespolimy będzie brzydko wyglądała. Kiedy etap wstępny mamy już za sobą musimy przygotować klej w sklepach są dostępne już gotowe, do których tylko dodajemy wodę. Tapetowanie najlepiej wykonać w kilka osób, ponieważ fragmenty tapety są spore i kleją się. Tyl tapety nanosimy klej, po czym przytwierdzamy do ściany. Aby uniknąć wszelkich nierówności czy pęcherzyków powietrznych watro taką tapetę wygładzić za pomocą szczotki lub walka malarskiego.

Ocieplenie domu metodą bso

27 października 2014, w kategorii Stan deweloperski

Ocieplenie domu metodą bso W Polsce hołdujemy przede wszystkim tradycyjnym metodą budownictwa. Ocieplenie budynku najczęściej wykonuje się metoda lekką mokrą, polega ona przede wszystkim na przyklejaniu do ściany elementów styropianu lub wełny mineralnej. Metoda bso jest bardzo prosta i dość tania w pracy na początek musimy zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria w tym rusztowania, które umożliwią nam prace na różnych wysokościach. Nie możemy pominąć też orynnowania na czas instalowania ocieplenia na ściany budynku watro jest je zdjąć, aby nie przeszkadzało w pracy. Na początku montujemy do dołu ściany listwy startowe, oraz przyklejamy materiał termoizolacyjny w tym przypadku będzie nim wełna lub styropian. Materiał ten utrzymuje się na ścianie dzięki kolkom rozporowym oraz odpowiedniej masie klejącej. Kiedy materiał już będzie stabilny i zwiąże się ze ścianą musimy go zetrzeć za pomocą grubego papieru ściernego. Czynność należy wykonać dokładnie, ponieważ na takiej powierzchni znajdzie się nasz tynk elewacyjny. Kolejnym krokiem jest zaprawa zbrojeniowa składa się na nią klej, oraz siatka z włókna szklanego. Całość się gruntuje i dopiero na tak przygotowaną przestrzeń możemy położyć cienką warstwę tynku. Ocieplenie domu jest bardzo istotne, ponieważ budynek wydaje mniej ciepła, co powiązane jest bezpośrednio z ilością opalu wydanego na ogrzanie naszego domu.

Zakup wielkiej działki

26 października 2014, w kategorii Działka i plany

Zakup wielkiej działki Posiadanie wielkiej działki to w czasach dzisiejszych wielki przywilej. Wielkie działki to te, które posiadają ponad kilkanaście arów powierzchni. Działki mieszkalne w zależności od zasobności portfela inwestora mogą mieć również kilka hektarów, jednak jest to ogromny wydatek, na który stać jedynie niewielką część społeczeństwa. Szczęśliwi posiadacze wielkich działek bardzo często dostają te grunty w spadku. Taki model zwykle widuje się na wsiach, gdzie z ojca na syna przepisywane są grunty w celu utrzymania i rozwoju gospodarstwa. Po mimo wielkiego rozmiaru, działki takie często posiadają powtarzalny podział. Część pod dom mieszkalny, część ogrodową, oraz część pod las i sad. Posiadanie tak podzielonej działki to bardzo wielki komfort. Niestety posiadanie tak wielkiego gruntu jest obarczone wieloma dyskomfortami. Należy do nich zaliczyć dość wysoki podatek od gruntów. Należy też włożyć wiele pracy w utrzymanie porządku na takiej działce, co zwykle wymaga od posiadanie maszyn, które przyspieszają prace ogrodnicze. Koszenie trawy za pomocą małej kosiarki mogłoby pochłonąć kilka tygodni naszej pracy. Posiadacze wielkich działek, nie muszą się również martwić o miejsce na własne dobra, jak samochody, motory czy inne maszyny.

Oświetlenie w domu

26 października 2014, w kategorii Stan deweloperski

Oświetlenie w domu Ważnym elementem każdego pomieszczenia jest światło. Może być ono naturalne, czyli pochodzić z promieni słonecznych lub sztuczne. Światło naturalne wystercza nam podczas codziennych czynności, ale tylko przez pewien czas później musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem. W domu w każdym pomieszczeniu takie oświetlenie jest wymagane. Szczególnie dużo mamy go w pomieszczeniach najbardziej funkcjonalnych typu salon łazienka czy kuchnia tutaj wiązka światła jest też najbardziej ostra. Oświetlenie w naszym domu może pełnić dwie zasadnicze funkcje, czyli użyteczną oraz dekoracyjną. Użyteczną role pełni wszelkie światło potrzebne nam w domu do wykonywania czynności osobistych i użytkowych. Z kolei światło dekoracyjne ma być tylko ozdobą dla pomieszczeń. Najczęściej w tym celu montujemy oświetlenie Led, daje ono nam ogromne możliwości możemy oświetlić taką lampką jeden przedmiot, aby go wyeksponować lub większy fragment pomieszczenia tak jak ma to miejsce w przypadku lampek Led., Co jest istotne coraz więcej ludzi decyduje się na tego typu oświetlenie, ponieważ jest tańsze lampki Led starczają na 50 000 godzin i co ważne nie pobierają wiele prądu są oszczędne naszym domu musimy dokładnie przemyśleć, jakie oświetlenie jest nam potrzebne i gdzie ma się zajmować, aby pokoje były funkcjonalne.