Wpisy z kategorii ‘Stan deweloperski’

Wykonanie suchego tynku z płyty kartonowo gipsowej Stare tynki możemy naprawiać jednak często jest to gra nie watra świeczki, ponieważ wykruszają się lub niszczą szybko. Na pewno lepiej się pracuje na ścianach świeżo wybudowanych wówczas mamy pewność, że nic nas nie zaskoczy. Drobne pęknięcia w ścianie możemy naprawić za pomocą masy szpachlowej, jeśli jednak to nie pomaga watro tynki skuć i wykonać je płyty kartonowo gipsowej. Płyty te mogą mieć dwa kolory białych używamy do pomieszczeń suchych z kolie zielonych do tych narażonych na wilgoć jak łazienka czy kuchnia. Jeśli ściany są równe oraz suche przyklejamy do nich tynk z płyty za pomocą specjalnego kleju natomiast miejsca złączeń uzupełniamy masą gipsową nałożoną na szpachelkę. Wszystko musi tworzyć spójną całość. Kiedy masa gipsowa wyschnie może na ścianie powstać ubytek wtedy też łączenia gipsujemy po raz kolejny aż cała ściana będzie idealnie gładka. Wszelkie nierówności możemy zniwelować nie musimy się ich obawiać, kiedy masa wyschnie możemy zetrzeć ją za pomocą papieru ściernego, aby uzyskać idealny efekt. Tynk na bazie płyty kartonowo gipsowej jest dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy szybko i tanio wygipsować surowe wnętrze lub odnowić stare tynki, które już kruszeją, co istotne jest to bardzo proste zadanie, z którym może zmierzyć się każdy.

Planowanie instalacji w domu Instalacja domowa jest ważnym elementem każdego budynku. Jako inwestorzy już na początku przeglądania projektów powinniśmy zastanowić się jak ma wyglądać nasza instalacja. Jeśli dobrze usytuujemy pomieszczenie będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze na samej instalacji. Pierwszym krokiem jest pogrupowanie pomieszczeń typowo sanitarnych, czyli kotłowni łazienkę kuchni, aby znajdowały się blisko siebie, jeśli jest to możliwe nawet sąsiadowały przez ścianę, dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy krótki węzeł sanitarny i zaoszczędzimy na przyłączach oraz rurach kanalizacyjnych. Musimy pamiętać, że właśnie proste rozwiązania są najlepszymi są mniej awaryjne i tańsze. Planowanie jest bardzo ważnym punktem naszej późniejszej pracy watro jednak wszytko dokumentować. Często bywa tak, że instalacje powstają na własną rękę firmy lub są robione pod dyktando fachowca, który często w swojej pracy idzie na skróty, co za tym idzie trzeba wszystkiego nadzorować i dokumentować zdjęciami. Dzięki temu w razie awarii znajdziemy bezpośrednia przyczynę usterki, a nie będziemy kuć cześć pomieszczenia w poszukiwaniu rury. Takie zapobiegawcze działanie z naszej strony jest wskazane abyśmy nie narażali się w przyszłości na zbędne wydatki.

Rozpoczęcie budowy a pogoda Każdy inwestor chce jak najszybciej wprowadzić się do swojego wymarzonego domu czasem jednak warunki pogodowe temu nie sprzyjają. Dom możemy budować o każdej porze nikt nam tego nie zabroni jednak trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw aby nie kazało się ze więcej jest negatywów. Budowanie domu porą zimową na pewno pozwala na pewne oszczędności, ponieważ z powodu braku sezonu na prace budowlane ceny materiałów poważnie spadają, kolejnym pozytywem jest fakt, że możemy wybierać między wyborem odpowiedniej firmy, ponieważ zimą mają martwy okres i brak zleceń. Najważniejszym jednak plusem jest fakt, że przyspieszymy całą budowę naszego domu. Przyjrzyjmy się jednak minusom, ponieważ jest ich sporo i są dość poważne. Po pierwsze możemy mieć trudność z zakupem pewnych materiałów, ponieważ niektóre składy budowlane nie posiadają ich w sezonie zimowym. Niska temperatura nie sprzyja wszelkim emulsjom czy impregnatom, co za tym idzie kiedy się zepsują narażeni jesteśmy na dodatkowe koszty. Do całości trzeba doliczyć złe warunki pogodowe, które nie sprzyjają pracy utrudniają ją i co ważne mogą prowadzić do wielu błędów budowlanych. Wszystkie te elementy powodują jednak, że wybieramy na prace budowlane okres wiosenny, kiedy już nie ma śniegu. Wówczas prace prowadzone pod gołym niebem nie są dla nikogo problemem.

Okna dachowe w domu

10 grudnia 2014, w kategorii Stan deweloperski
Tagi: , ,

Okna dachowe w domu Coraz więcej projektów to domy parterowe z poddaszem użytkowym. Pomieszczenia takie nie tylko są bardzo ciekawe do aranżacji, ale dodatkowo bardzo efektywne. Pokoje na poddaszu to zazwyczaj sypialnie i pomieszczenia dla dzieci ze względu na dużą ilość skosów oraz krzywizn pokoje trzeba dobrze doświetlić w tym przypadku jedynym rozwiązaniem są okna dachowe. Są one naturalnie mniejsze od tych standardowych, ale ich wymiar nie jest przypadkowy. Okna dachowe muszą nie tylko oświetlać pokój, ale dawać mu odpowiednia cyrkulację powietrza. Okna dachowe montujemy już w fazie zakładania całego zadaszenia są one dobrym rozwiązaniem dla poddaszy jednak mają kilka mankamentów mianowicie latem okna bardzo nagrzewają pokoje a zimą mogą je wyziębiać. Dlatego też potrzebne jest szereg zabezpieczeń. Po pierwsze okna muszą mieć zamontowane rolety wewnętrzne, które by blokowały nadmiar światła oraz dobry sytemu izolacji, aby nie wypuszczały ciepła z pomieszczenia. Okna takie dobrze użytkuje się porą letnią i ciepłą, co jednak, kiedy jest zima i zalega na nich śnieg? Wówczas nie możemy uchylić okna a szyba zasłonięta jest dużą partią śniegu w takim wypadku znakomicie spisują się nawiewnice. Okna dachowe są ciekawym rozwiązaniem trzeba jednak znać ich wady, jaki zalety.

Drzwi zewnętrzne dla domu Bardzo ważnym elementem każdej budowli są drzwi. Dzięki nim zamykamy cześć dworną od mieszkalnej. Inne drzwi będą znajdowały się we wnętrzu domu inne z kolie będą drzwi zewnętrzne. Drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim masywniejsze i trwalsze, ponieważ narażone są bezpośrednio na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy śnieg. Na początku musimy zastanowić się już kupując projekt, jakie będą wymiary naszych drzwi, aby takiej wielkości lukę zostawić w ścianach. Kolejnym krokiem jest są wygląd drzwi możemy wybierać pod względem kolorów, kształtów, dekorów gama jest na prawdę ogromna. Ważnym jeszcze aspektem w doborze drzwi zewnętrznych jest wybór zabezpieczeń. Drzwi powinny dawać nam maksimum bezpieczeństwa w tym celu dobrze jest zdecydować się na drzwi z systemem antywłamaniowym. Dzięki niemu podczas próby dostania się przez włamywacza do środka domu klamka blokuje się i zamyka,. Co ważne drzwi takie można podłączyć do systemu antywłamaniowego, który w razie wtargnięcia nieproszonych gości komunikuje inwertorowi wszystko głośnym alarmem. Drzwi zewnętrzne są ważnym aspektem dla każdego domu poza tym są wizytówką nas samych, jeśli są solidne i potężne same w sobie już sygnalizują ze trudno się będzie do nich dostać i mogą odstraszyć potencjalnego włamywacza.

Dom parterowy czy piętrowy, jaki budować? Wybór projektu jest ogromnym wyzwaniem. Tak do końca nie wiemy, czego szukać, co się opłaca i co będzie tańsze dla nas inwestorów. Domy mogą mieć przecież rożny kształt wielkość oraz rozmieszczenie. Musimy wszystko skrupulatnie przemyśleć, aby wybrać wersję jak najbardziej odpowiednią dla naszych potrzeb. Domy dzielimy ze względu na liczbę kondygnacji na parterowe oraz piętrowe oba mają swoje zalety, jaki wady. Przyjrzyjmy się na początek tym piętrowym, ponieważ to one były najmodniejsze w starym budownictwie. Zaletą domu piętrowego jest brak skosów na piętrze, dzięki czemu uzyskujemy więcej powierzchni mieszkalnej. Wadą natomiast takiego budownictwa jest piwnica, ponieważ ta jest dodatkową kondygnacją, czyli większą inwestycją dla budującego. Domy piętrowe ponadto mają więcej schodów często są to dwie czy nawet trzy klatki schodowe te z kolei dają efekt echa, czyli niosą wszelkie dźwięki dalej, co w praktyce jest mało przyjemne. Co natomiast z domkiem parterowym? Jest ono mniejszy od piętrowego o liczbę kondygnacji może mieć poddasze użytkowe lub nie, jeśli jest zwykłą porterówką wówczas oszczędzamy nawet na klatce schodowej. W takim jednak rozplanowaniu wszystkie pokoje znajdują się na jednym poziomie, co wpływa na intymność jego mieszkańców,

Malowanie ścian

16 listopada 2014, w kategorii Stan deweloperski

Malowanie ścian Praca budowlane są bardzo dużą inwestycją, kiedy zostaną w końcu zakończone przychodzi czas na coś bardziej przyjemnego, czyli wykańczaniu wnętrz. Na początek musimy przemyśleć, co znajdzie się na naszych ścianach. Dawniej królowały tapety obecnie jednak stawia się na kolor i farbę. Na rynku możemy kupić nie tylko podstawową farbę, ale jak najbardziej strukturalną do tworzenia powierzchni o nieregularnej strukturze czy farby odporne na ścieranie. Te ostanie cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ mogą służyć nam dłużej od tradycyjnych farb. Zanim zaczniemy malować musimy jednak przygotować podłoże, czyli oczyścić ściany z wszelkich nierówności zlikwidować wszelkie zagłębienia, aby ściana prezentowała się dobrze. Kolejnym krokiem jest naniesienie na ścianę podkładu, który nie tylko chroni ścianę, ale daje lepszą przyczepność dla naszej farby. Podkład taki musi dokładnie wyschnąć inaczej farba nie przyjmie się. Ważne jest zabezpieczenie podło można do tego celu użyć foli oraz taśmy malarskiej, która ochroni listwy podłogowe czy okna przed zabrudzeniem. Dopiero na tak przygotowaną przestrzeń nakładamy farbę. Najczęściej jedną warstwa jest nie wystraczająco, dlatego też po wyschnięciu pierwszej nakładamy ją ponownie.