Wpisy z kategorii ‘Stan surowy zamknięty’

Budowa komina murowanego Budowa domu jest sporą inwestycja, która pochłania nie tylko dużo gotówki, ale i czasu. Wszytko trzeba wcześniej odpowiednio zaplanować wówczas praca pójdzie nam sprawniej i jest możliwość obniżenia kosztów budowy. Ważnym elementem każdego domu jest komin. Dzięki niemu po mieszkaniu będziemy mogli rozprowadzić ciepło i co ważne wentylacje. Jeśli nie będzie ona sprana lub w będzie jej brakowało dom zacznie zbierać wodę, czyli staniemy przed problemem wilgoci oraz grzyba. Budując komin na początku wykonujemy podmurówkę jej parametry są indywidualne i zależą od projektu naszego domu. Każdy komin posiada kilka elementów, do pierwszego otworu samą podstawę komina możemy wymurować z bloczków betonowych lub wylać z betonu podczas deskowania. Dalszą cześć naszego kimona stanowi cegła ceramiczna, którą budujemy aż do samego dachu. Kiedy wyjdziemy ponad pomieszczenia komin wykonujemy z cegły klinkierowej, ponieważ ta odporna jest na czynniki zewnętrzne. Komin to naturalnie nie tylko obudowa musi znaleźć się w nim również obudowa, która osłoni go od szkodliwych substancji tworzących się podczas procesu spalania opału. Komin, jeśli będzie dobrze wykonany może nam służyć przez wiele lat, jeśli jednak coś się popsuje najczęściej trzeba wykonywać dodatkowy komin z wentylacją, aby ogrzać pomieszczenia.

Taras z kostki betonowej lub płyty tarasowej Każdy z nas lubi przebywać na świeżym powietrzu, wówczas najwięcej odpoczywamy. Z dobrej pogody jednak możemy korzystać tylko porą ciepłą, co jednak zrobić, kiedy przyjdzie zima lub deszczowa jesień? Nic prostszego można pokusić się o wykonanie przy naszym domku tarasu. Takie rozwiązanie daje nam możliwość wyjścia na strefę zewnętrzną nawet podczas niedopisującej pogody. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o taras jest wykonanie go z płyty tarasowej lub kostki betonowej. Dzięki tym materiałom możemy szybko tanio i bardzo prosto wykonać podstawę naszego tarasu. Na początek musimy usunąć z miejsca gdzie powstanie taras warstwę ziemi zwaną humusem, na tak przygotowanej ziemi rozkładamy geowłókninę, która będzie wspaniale izolowała ziemię. Kolejnym krokiem jest wysypanie żwiru oraz podsypki cementowo piaskowej. Na tak przygotowanym podłożu możemy już układać kostki w dowolny wzór. Kiedy zakończymy układanie zostają nam tylko fugi, czyli przestrzenie, które są puste i znajdują się pomiędzy płytkami, je niwelujemy fugą w postaci piasku. Budowa tarasu z kostki betonowej jest bardzo prostą sprawą i co ważne daje nam dużo możliwości, czyli możemy układać z niej dowolny wzór i kształt wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Zakładanie płytek w kuchni Każdy dom rożni się pod względem funkcjonalności, oraz rozmieszczenia pomieszczeń jednak każdy ma w swym projekcie kuchnie. Taka przestrzeń służy nam do przygotowywanie potrwa oraz ich wydawania od części jadalni. Kuchnia jest pomieszczeniem, które ma sporo wilgotności podyktowane jest to ciągłymi procesami obróbki cieplnej potraw. Przygotowywanie posiłków może też zniszczyć jej wystój, dlatego dobrym pomysłem w kuchni są płytki. Elementy te nie tylko osłaniają ściany, ale też podłogi przed zabrudzeniami i są bardzo proste w konserwacji. Aby położyć płytki musimy na początek oczyścić podłoże, czyli sprawdzić czy jest proste za pomocą poziomicy wyrównać wszelkie zagłębienia i następnie wykonać zaprawę do płytek. W sklepach dostępne są kleje do płytek lub gipsy szpachlowe, które szybko wiążą płytkę ze ścianą czy podłogą. Każdą płytkę kładziemy zachowując odpowiednią odległość, w uzyskane szpary wsadzimy fugi. Takie rozwiązanie pozwala płytce dobrze osiąść na zaprawie i daje piękny efekt, ponieważ wszystkie elementy znajdują się w takim samym ułożeniu. Aby być pewnym, że odstępy są właściwe powinniśmy między płytki wsadzić krzyżaki, które odizolują materiały od siebie. Dopiero, kiedy płyta jest już umocowana na koniec fugujemy ją w dowolnym kolorze.

Wybór okien do domu

14 listopada 2014, w kategorii Stan surowy zamknięty
Tagi: , , ,

Wybór okien do domu Kiedy budynek jest już w całości wybudowany musimy zdecydować się na rodzaj okien w naszym domu. Do wyboru mamy okna plastykowe oraz drewniane. Obecna technologia pozwala na zakup okien w dowolnym kolorze lub formacie. Rodzaj okna uzależniony jest już od naszych preferencji. Musimy jednak pamiętać, aby dokładnie policzyć wszystkie otwory ścienne i zwrócić szczególną uwagę na okna do kuchni oraz łazienki, te dwa pomieszczenia narażone są na dużą wilgoć, dlatego też potrzebują nieco innych okien takich, które doświetlą pomieszczenie, ale też zapewnią lepszą cyrkulacje powietrza. Zły dobór okna może skończyć się nie ciekawie, czyli nalotami na ścianach czy nawet pleśnią w domu. Kiedy otwory są już pomierzone decydujemy, z jakiego materiału kupujemy okna, zarówno plastyk, jaki drewno mają swoje wady, jaki zalety. Plastyk jest bardzo trwałym materiałem nie przepuszcza też powietrza, dzięki czemu ciepło nie ucieka z naszego domu wadą jednak jest fakt ze szybko zżółknie z nadmiaru promieniowania słonecznego oraz jest narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli okno uszkodzimy musimy zmieniać je w całości. z koli drewno daje możliwość kupna okna w różnych kolorach, jakich tylko chcemy poza tym daje lepszą cyrkulacje powietrza w pomieszczeniu. Zasadniczą wadą jest jednak cena, która może odstraszyć nie jednego inwestora.

Dobudowa wiatrołapu Na rynku jest bardzo wiele projektów domów, możemy wybierać z pośród gotowych rozwiązań z internetu czy katalogów lub stworzyć swoją własną wizje mieszkania. Wiele z domów nie posiada w swym projekcie wiatrołapu, czyli pomieszczenia chroniącego przed falą zimna z dworu. Wiatrołap odgradza cześć zewnętrzną od tej mieszkalnej. Z czasem możemy dojść do wniosku, że jest nam jednak potrzebny, co wówczas robić?. Mamy kilka rozwiązań tego problemu. Po pierwsze możemy wiatrołap wygospodarować w naszym domu, jeśli pozwalają na to warunki. Kiedy posiadamy spory salon możemy go zabudować odpowiednią ścianką i tak szybko stworzyć wiatrołap, czyli nowe pomieszczenie w domu. Jeśli natomiast nie mamy wolnej przestrzeni możemy go dobudować. Najczęściej jest to murowana konstrukcja znajdująca się z przodu domu, ale może też być to projekt drewniany czy z lekkich ścianek działowych. Kolejną propozycją na dobudowę wiatrołapu jest dobudowanie do domu konstrukcji w kształcie litery L. Takie rozwiązanie nie daje stu procentowej osłony przed wiatrem, ale izoluje do podwórka i czynników zewnętrznych. Ostania propozycją pozyskania wiatrołapu jest dobudowanie do bryły domu kolejnych ścian, dzięki czemu zyskujemy dużą przestrzeń zamkniętą.

Montaż okien w domu

7 listopada 2014, w kategorii Stan surowy zamknięty

Montaż okien w domu Okna są bardzo ważnym elementem składniowym każdego domu. Dzięki nim do pomieszczenia wpada odpowiednia ilość światła słonecznego i co ważne odbywa się proces cyrkulacji powietrza. Mieszanie się powietrza i jego wymiana w domu są istotne, ponieważ dzięki temu procesowi możemy uniknąć przykrego zjawiska występowania wilgoci. Zanim okna znajdą się w otworach ściennych musimy zatrudnić do tego celu firmę. Samodzielny montaż tej jest możliwy, ale wówczas tracimy od producenta gwarancje na zakupiony produkt. Każdy montaż musi przebiegać sprawnie oraz bezbłędnie pod względem technicznym. Na początek oczyszcza się cały otwór ścienny, nie ma tutaj mowy o ubytkach czy mokrej ścianie. Na tak przygotowane podłoże do otworu wkładamy ościeżnicę. Okno powinno mieć taki wymiar, aby po jego przyłożeniu do otworu powstała luka tak wbijamy kołki lub kotwy, będą one utrzymywały nasza ościeżnice i pozwolą na dokładny montaż. Następnie w miejsce szczeliny wkładamy uszczelniacze. Dzięki nim zapewniamy w pomieszczeniu odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Materiałem służącym do uszczelnienia są najczęściej taśma piankowa lub montażowa. Kiedy okno będzie stabilne wówczas możemy dołączyć do niego jego skrzydła. Cały montaż zazwyczaj przeprowadza się w kilka godzin.