Okna dachowe w domu

10 grudnia 2014, w kategorii Stan deweloperski
Tagi: , ,

Okna dachowe w domu Coraz więcej projektów to domy parterowe z poddaszem użytkowym. Pomieszczenia takie nie tylko są bardzo ciekawe do aranżacji, ale dodatkowo bardzo efektywne. Pokoje na poddaszu to zazwyczaj sypialnie i pomieszczenia dla dzieci ze względu na dużą ilość skosów oraz krzywizn pokoje trzeba dobrze doświetlić w tym przypadku jedynym rozwiązaniem są okna dachowe. Są one naturalnie mniejsze od tych standardowych, ale ich wymiar nie jest przypadkowy. Okna dachowe muszą nie tylko oświetlać pokój, ale dawać mu odpowiednia cyrkulację powietrza. Okna dachowe montujemy już w fazie zakładania całego zadaszenia są one dobrym rozwiązaniem dla poddaszy jednak mają kilka mankamentów mianowicie latem okna bardzo nagrzewają pokoje a zimą mogą je wyziębiać. Dlatego też potrzebne jest szereg zabezpieczeń. Po pierwsze okna muszą mieć zamontowane rolety wewnętrzne, które by blokowały nadmiar światła oraz dobry sytemu izolacji, aby nie wypuszczały ciepła z pomieszczenia. Okna takie dobrze użytkuje się porą letnią i ciepłą, co jednak, kiedy jest zima i zalega na nich śnieg? Wówczas nie możemy uchylić okna a szyba zasłonięta jest dużą partią śniegu w takim wypadku znakomicie spisują się nawiewnice. Okna dachowe są ciekawym rozwiązaniem trzeba jednak znać ich wady, jaki zalety.

Wybór okien do domu

14 listopada 2014, w kategorii Stan surowy zamknięty
Tagi: , , ,

Wybór okien do domu Kiedy budynek jest już w całości wybudowany musimy zdecydować się na rodzaj okien w naszym domu. Do wyboru mamy okna plastykowe oraz drewniane. Obecna technologia pozwala na zakup okien w dowolnym kolorze lub formacie. Rodzaj okna uzależniony jest już od naszych preferencji. Musimy jednak pamiętać, aby dokładnie policzyć wszystkie otwory ścienne i zwrócić szczególną uwagę na okna do kuchni oraz łazienki, te dwa pomieszczenia narażone są na dużą wilgoć, dlatego też potrzebują nieco innych okien takich, które doświetlą pomieszczenie, ale też zapewnią lepszą cyrkulacje powietrza. Zły dobór okna może skończyć się nie ciekawie, czyli nalotami na ścianach czy nawet pleśnią w domu. Kiedy otwory są już pomierzone decydujemy, z jakiego materiału kupujemy okna, zarówno plastyk, jaki drewno mają swoje wady, jaki zalety. Plastyk jest bardzo trwałym materiałem nie przepuszcza też powietrza, dzięki czemu ciepło nie ucieka z naszego domu wadą jednak jest fakt ze szybko zżółknie z nadmiaru promieniowania słonecznego oraz jest narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli okno uszkodzimy musimy zmieniać je w całości. z koli drewno daje możliwość kupna okna w różnych kolorach, jakich tylko chcemy poza tym daje lepszą cyrkulacje powietrza w pomieszczeniu. Zasadniczą wadą jest jednak cena, która może odstraszyć nie jednego inwestora.

Montaż okien w domu

7 listopada 2014, w kategorii Stan surowy zamknięty

Montaż okien w domu Okna są bardzo ważnym elementem składniowym każdego domu. Dzięki nim do pomieszczenia wpada odpowiednia ilość światła słonecznego i co ważne odbywa się proces cyrkulacji powietrza. Mieszanie się powietrza i jego wymiana w domu są istotne, ponieważ dzięki temu procesowi możemy uniknąć przykrego zjawiska występowania wilgoci. Zanim okna znajdą się w otworach ściennych musimy zatrudnić do tego celu firmę. Samodzielny montaż tej jest możliwy, ale wówczas tracimy od producenta gwarancje na zakupiony produkt. Każdy montaż musi przebiegać sprawnie oraz bezbłędnie pod względem technicznym. Na początek oczyszcza się cały otwór ścienny, nie ma tutaj mowy o ubytkach czy mokrej ścianie. Na tak przygotowane podłoże do otworu wkładamy ościeżnicę. Okno powinno mieć taki wymiar, aby po jego przyłożeniu do otworu powstała luka tak wbijamy kołki lub kotwy, będą one utrzymywały nasza ościeżnice i pozwolą na dokładny montaż. Następnie w miejsce szczeliny wkładamy uszczelniacze. Dzięki nim zapewniamy w pomieszczeniu odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Materiałem służącym do uszczelnienia są najczęściej taśma piankowa lub montażowa. Kiedy okno będzie stabilne wówczas możemy dołączyć do niego jego skrzydła. Cały montaż zazwyczaj przeprowadza się w kilka godzin.

Otwory na drzwi i okna

29 października 2014, w kategorii Stan surowy otwarty
Tagi: , ,

Otwory na drzwi i okna Murowanie ścian to stosunkowo odpowiedzialny proces, a w chwili, kiedy rozpoczęliśmy własnoręczne roboty musimy trzymać się szczegółowych wytycznych określonych w projekcie. Naturalnie ściany domu to niejednolity mór, ponieważ wtedy stalibyśmy się posiadaczami bunkru, który raczej nie nadaje się do przystosowania mieszkalnego. Każdy mur domu to zestawienie otworów okiennych oraz pod drzwi. Każdy projekt ma przewidziane inne wykończenie, a co za tym idzie murowanie budynków nigdy nie jest takie samo. Podczas wymierzania otworów nie możemy popełnić błędów, ponieważ może to skutkować problemami z lokowanie pozostałych elementów konstrukcyjnych jak podciągi, belki, nadproża, kominy i tym podobne. Warto przed przystąpieniem do murowania zastanowić się, jakie okna i drzwi będziemy montowali w naszym domu. Często się zdarza, że przed zamieszkaniem nasz gust się zmienia i te okna, które wybraliśmy w projekcie już nam się nie podobają, więc dokonane zmiany należy niezwłocznie nanieść na projekt, dzięki czemu będziemy świadomi wprowadzonych różnic. Bardzo rozsądnym posunięciem jest udanie się do producenta drzwi lub okien w celu uzyskania dokładnej specyfikacji, dzięki czemu otwory będą idealnie przygotowane.