Przygotowanie ścian do zalewania stropu Wymurowane ściany muszą być odpowiednio przygotowane przed przystąpieniem do zalewania stropu. Oczywiście strop jest to płyta betonowa, która przykrywa dane piętro budynku. W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych projektuje się wyłącznie jeden strop, co jest znacznym ułatwieniem dla murarzy, ale ogranicza powierzchnię mieszkalną budynku. Przygotowanie ścian i pozostałych elementów konstrukcyjnych do zalewania stropu jest generalnie formalnością, ponieważ nie wymaga od nas wiele pracy. Musimy jednak pamiętać, że źle przygotowanie przed zalewanie stropu przysporzy nam wielu problemów, z czego mogą wyniknąć kłopoty pod względem konstrukcyjnym. Bardzo ważne jest zabezpieczenie kanałów wentylacyjnych, które wmurowane są w ściany przed dostaniem się do nich betonu. Zalanie kanałów skutkowało będzie brakiem wentylacji, a to w bardzo krótkim czasie spowoduje powstawanie ognisk wilgoci oraz grzybów. Wystarczy jedynie kanały wymurować niewiele powyżej ponad poziom stropu, a problem będzie rozwiązany. Kolejnym ważnym procesem jest zabezpieczenie komina dymnego, dzięki czemu ogrzewanie naszego budynku będzie bezproblemowe. Zablokowany komin dymny, będzie powodem, przez który nie uda nam się uzyskać odbioru, a co za tym idzie nie będziemy mogli zamieszkać w naszym domu.

Malowanie ścian

16 listopada 2014, w kategorii Stan deweloperski

Malowanie ścian Praca budowlane są bardzo dużą inwestycją, kiedy zostaną w końcu zakończone przychodzi czas na coś bardziej przyjemnego, czyli wykańczaniu wnętrz. Na początek musimy przemyśleć, co znajdzie się na naszych ścianach. Dawniej królowały tapety obecnie jednak stawia się na kolor i farbę. Na rynku możemy kupić nie tylko podstawową farbę, ale jak najbardziej strukturalną do tworzenia powierzchni o nieregularnej strukturze czy farby odporne na ścieranie. Te ostanie cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ mogą służyć nam dłużej od tradycyjnych farb. Zanim zaczniemy malować musimy jednak przygotować podłoże, czyli oczyścić ściany z wszelkich nierówności zlikwidować wszelkie zagłębienia, aby ściana prezentowała się dobrze. Kolejnym krokiem jest naniesienie na ścianę podkładu, który nie tylko chroni ścianę, ale daje lepszą przyczepność dla naszej farby. Podkład taki musi dokładnie wyschnąć inaczej farba nie przyjmie się. Ważne jest zabezpieczenie podło można do tego celu użyć foli oraz taśmy malarskiej, która ochroni listwy podłogowe czy okna przed zabrudzeniem. Dopiero na tak przygotowaną przestrzeń nakładamy farbę. Najczęściej jedną warstwa jest nie wystraczająco, dlatego też po wyschnięciu pierwszej nakładamy ją ponownie.

Murowanie ścian

4 listopada 2014, w kategorii Stan surowy otwarty

Murowanie ścian Po udanym wybudowaniu fundamentów, kolejnym krokiem budowy naszego domku jednorodzinnego jest murowanie ścian. Ten proces wymaga od nas bardzo wielkiej dokładności, ponieważ od starannie wymurowanych ścian zależy, jakość wykonania kolejnych czynności budowlanych. Najważniejsze jest, aby zachować kąty w pomieszczeniach, dzięki czemu pomieszczenia będą wyglądały estetycznie i przyjaźnie dla oka. Murowanie rozpoczynamy od postawienia narożników budynku. Jest to najbardziej odpowiedzialny etap, ponieważ to od niego zależeć będzie rozłożenie poszczególnych warstw ściany. Murarz podczas swojej pracy musi bardzo często wykorzystywać poziomice, dzięki czemu będzie w stanie kontrolować swoje dzieło, co w krótkim czasie przełoży się na efektywność murowanej ściany. Po wymurowaniu narożników budynku, można przystąpić do łatwiejszej części, a mianowicie wypełnienia przestrzeni pomiędzy narożnikami. Najprostszym sposobem jest naturalnie rozwinięcie sznurka murarskiego pomiędzy poszczególnymi warstwami, dzięki czemu będziemy mogli każdy jeden element ustawić do jednej linii. Jest to bardzo istotne, ponieważ od dokładności wymurowania ścian, będzie zależało odpowiednie wykonanie stropu, który jednolitą płytą betonu przykryje nasze mury.